تجربه زبان آموزان

در این قسمت از زبان آموزان محترم تجربه شرکت در آزمون را با ما و شما به اشتراک گذاشته اند. با تشکر و آرزوی موفقیت برای این عزیزان، امیدواریم این تجربیات بتواند برای شما مفید باشد.

تجربه آزمون آیلتس

موضوعات اسپيكينگ: اسم مصححم رو یادم نیست، چون خیلی استرس داشتم ولی آقای محترم و خوش برخوردی بودن. تقریبا تموم جوابهام رو قطع کردن و سوال بعدی رو پرسیدن.

پارت 1 – كار:

– كار ميكني يا درس ميخوني؟

– سره كارت چه كارايي ميكني؟

– چقدر از تكنولوژي استفاده ميكني؟

– به نظرت چطور ميتوني سره كارت بهتر بشي؟

تعطيلات:

– كدوم تعطيلات رو دوس داري؟

– اخرين تعطيلاتي كه رفتي كي بود؟

– چرا برات تعطيلات رفتن مهمه؟

گل:

– تو خونت گل داري؟

– آخرين باري كه گل خريدي؟

– تا حالا گل كاشتي؟

پارت 2:

فيلمي كه ديدي و دوسش داشتي.

كي ديدي، كجا ديدي، راجع به چي بوده چرا دوسش داشتي؟

پارت 3:

– جوان ها و پيرها چه فيلمهايي رو دوست دارن ؟ (بعد از توضيحاتم خواستن كه مثال بزنم)

– چرا بعضي ها فيلم هاي سياه و سفيد رو دوس دارن؟ (بعد توضيحاتم باز خواستن مثال بزنم)

– خوبه كه از طريق فيلم ها وقايع تاريخي رو نشون داد به مردم؟

– فيلمسازهاي فيلم هاي تاريخي موظفن كه حتما درست نشون بدن تاريخ رو؟(من جواب دادم نه وظيفه اونا نيست، اونايي كه اجازه تهيه و پخش ميدن بايد چك كنن)

– باز مجدد سوال قبلي رو تكرار كردن و گفتن مطمئني نبايد رعايت كنن؟

نتيجه آزمون من:

L:8, R:8 ,W:6.5 ,S:7 Overall: 7.5 (Academic)

آزمون:آیلتس

تجربه آزمون آیلتس

داوطلب گرامي Nikta Niki
نمرات آزمون Academic Exam شما به تاريخ 2021-07-24 به شرح زير ميباشد.

 

Speaking: 7.5 – Reading: 7.0 – Listening: 8.5 – Writing: 7.0 – Overall: 7.5

با سپاس آيلتس تهران – 0219100800

سلام استاد مدبری
من ۲ مرداد سنتر آیلتس تهران آزمون دادم
از نتایجم راضی هستم و از شما به خاطر تدریس فوق العاده عالیتون ممنونم
سوالات پارت ۱ و ۲ اسپیکینگ از پیشبینی سایت شما بود

نیکتا نیکی
آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:آیلتس تهران
تاریخ آزمون:2021-07-24

تجربه آزمون آیلتس

سلام استاد امیدوارم حالتون خوب باشه

خواستم تجربه من رو از آزمون اسپیکینگ سنتر دین و دانش توی کانال تون بذارید.

امروز ۱۲ مرداد با خانم اخوان ازمون داشتم و همه سوالات داخل سایت شما هست در اپلیکیشن و ماکار سوالات پارت ۱ و ۳ خلاصه هستن!

پارت۱

درس میخونی یا کار؟ چجوری مدرسه میرفتی؟ مدرسه ات کجا بود؟ به نظرت بچه ها باید موسیقی تو مدرسه یاد بگیرن؟ کجاها میشه وایلد انیمال دید.

پارت ۲

خواننده ای که اهنگش رو دوست داری

پارت۳

سوالات مرتبط با خوانندگی و موسیقی تردیشنال و لایو میوزیک و تفاوت سلیقه جوانتر ها و پیرترها.

من برای این تاپیک ها جواب اماده تو دفترم داشتم و انقدر اونارو با خودم تکرار میکردم و روزانه استفاده میکردم که سر ازمون هم از اکثر کالوکیشنها و کلماتی که بلد بودم استفاده کردم پس بچه ها اینطور فکر نکنن که قراره یادشون بره! چیزی رو که زیاد تکرار کنین اون کلمات و اون جمله ها مال خودتون میشه حتی اگه تحربه نکرده باشین.

مثلا من برای تاپیک لایو اسپورت داستان خیالی رفتن با خانواده به استادیوم ازادی درست کرده بودم و در حالی ک از فوتبال بدم میاد و تا به حالم نرفتم ولی انقدر اون داستان رو با اب و تاب تعریف میکردم برا خودم خودمم باورم شده بود که این تجربه رو دارم
برای تاپیک خواننده هم لانا دل ری تو ذهنم داشتم و من کلا یه بار به اهنگاش گوش داده بودم اما تا اونجایی ک وقت شد از کالوکیشن ها و کلماتی ک بلدم بودم استفاده کردم و یادم نرفته بود !

آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:دين و دانش
تاریخ آزمون:12 مرداد 1400

تجربه آزمون آیلتس

سلام استاد مدبری روزتون بخیر

من شاگرد دوره ۱۲۵ شما بودم ، ۲۴ جولای امتحان ایلتس جنرال دادم. نمره هام به این شکل در اومد.

Listening 9 – Reading 8 – Speaking 7.5 – Writing 7.5

من سنتر پروشات امتحان دادم ، چیزی نبود که ازش ناراضی باشم، نظم خوبی داشت و در کل همه چی خوب بود.
از نظر خودم نمره ی اسپیکینگ من جا داشت بالاتر بشه چون من تمام سوالات رو جواب دادم و به نظرم از گرامر و لغات خوبی استفاده کردم.

از شما تشکر می کنم ، کلاستون برای من خوب بود، با اینکه من قبل از شرکت در کلاس شما یه سری کتاب خونده بودم اما کلا سطح زبانم بالاتر رفت ، سوالات اسپیکینگ رو از روی سایت شما کار کردم که تقریبا ۹۰ درصد همونا بود که توی امتحان ازم پرسیدن. در بخش ریدینگ من با سوالات true false not given واقعا مشکل داشتم که با توضیحات شما حل شد . در بخش رایتینگ هم مطالب کلاس به من جهت دهی داد که چه جوری بنویسم که نمره ی بالاتری بگیرم.
در کل مرسی و ممنونم از شما
پاینده باشید
🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌹🌻🌻🌻

عارفه سلامی
آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:سنتر پروشات
تاریخ آزمون:24 جولای 2021

تجربه آزمون آیلتس

سلام استاد. من امروز 18 مرداد در سنتر دین و دانش آزمون اسپیکینگ داشتم با خانوم اخوان. ری اشکن خاصی نداشتن. فقط گوش میداد به صحبتام.

پارت 1

Home –  Farming – Trees – Country

پارت 2

Something important that your family has kept for a long time

پارت 3

What can we learn from history?  What is the role of museums in history? Museums should educate people?

بقیه اش یادم نیست ☺️

استاد ممنون از سایت خوبتون. همه سوالات از سایت شما و نرم افزار بودند. 🙏🙏🌹🌹

آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:دین و دانش
تاریخ آزمون:18 مرداد 1400

تجربه آزمون آیلتس

سلام استاد، وقتتون بخير
من امروز ازمون اسپيكينگ داشتم، اگزمينرم اقاى رفيعي بودن

پارت ١

Living area – Window scenery – Being happy

پارت ٢

Describe a person who wears unusual clothes

پارت ٣

What is the general dress code for working people in your country?
Do you think it is important for people to wear smart at work?
What is difference clothing between young people and old people at work?
Do clothes affect people mood?

آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:دين و دانش

تجربه آزمون تافل

سعید عزیز تجربه خود از آزمون تافل را به صورت فایل صوتی با ما درمیان گذاشته است.

 

نمره کل ۱۰۶

reading 26 – listening 27 – speaking 25 – writing 28

تجربه ایشان نشان میدهد تلاش منظم و با برنامه داوطلب برای موفقیت لازم است.

سعید
آزمون:تافل

تجربه آزمون تافل

سلام به همه
بالاخره بعد از 5000 بار چک کردن وبسایت ETS نمره من هم اومد.

R:25 – L:29 – S:24 – W:23 – Overall: 101

من 3 آگوست سنتر سنجش امتحان دادم. برخورد مسئولينش واقعا خوب بود و همه چيز طبق اون چيزی که بچه ها گفته بودن، پيش رفت. به نظرم فرم جدید امتحان خيلی خوبه، اصلا احساس خستگی نکردم. فاصله کابين ها خوب بود و هيچ کس موقع اسپيکينگ فریاد نميزد. کلا سنتر خوبيه و از متروی ميدون وليعصر با یک ربع پياده روی به سمت هفت تير بهش ميرسيد.بنده کلا 10 تاTPO ی آخر رو زدم و ميانگينم توی هر دو اسکيل 25 بود. برای لغت 1212 و لغات موضوعی تافل رو خوندم که به نظرم دومی خيلی بهتر بود و از اولی زیاد استفاده نکردم. ولی توصيه ميکنم 1212 رو حتما بخونيد چون شرط کافی جواب دادن به سولای لغت هستش. اگه 1212 رو خوندید دیگه سمت 400 و504 نميخواد برید،1212 همشو پوشش ميده.کلا توی TPO لغت خيلی کم غلط ميزدم. پس همون 1212 کافيه.زیاد سر لغت مته به خش خاش نذارید.

ریدینگ از اون چيزی که انتظار داشتم سختتر بود. یک هفته قبل، تافل 3 امتحان دادم و 27 شدم، ولی سر امتحان یه ذره متنا برام سخت بود حتی چند دقيقه ای سر ریدینگ اول وقت کم اوردم، ولی سعی کردم سر دو تای دیگه جبران کنم که موفق شدم ولی بازم باب ميلم نشد. یه نکته ای که هست اینه که با توجه به اینکه تعداد سوالاتdetail کم شده ممکنه شما لازم نباشه کل یه پاراگراف بخونيد یا مثلا ممکنه از یه پاراگراف کوچيک اصلا سوالی نياد. توصيه من اینه که تو این موارد باز هم اون جا ها رو بخونيد، چون این جاها ممکنه توی سوالsummary ازشون استفاده بشه. کما اینکه چند نفر بودن که این اشتباه رو به دليل عدم تجربه کردن و سوالات summary شون خراب شد.

سر ليسنينگ من تکنيک های مختلفی رو امتحان کردم. یه بار نوت بر ميداشتم، یه بار نصفه و نيمه بر ميداشتم ولی هميشه عقب می افتادم تا اینکه سرTPO 51 نمرم 22 شد که دیگه واقعا اعصاب معصابم رو خورد کرد. مشکل این بود که همه ليسنينگ رو متوجه ميشدم ولی سر نوت برداشتن همش عقب می افتادم وmiss ميکردم. خلاصه هفته آخر دلو زدم به دریا و دیگه نوت برنداشتم. اولش یه ذره استرس داشت چون طرف 5 دقيقه یه ریز حرف ميزد منم مثل مجسمه فقط نگاه ميکردم ولی نتيجش در حد معجزه بود. آخرین TPO رو 29 زدم و تافل 3 رو هم 26 زدم. سر امتحان هم همين حرکت رو زدم و نتيجه گرفتم. توصيم به دوستان اینه که روشای مختلف رو امتحان کنن. من هم این روش رو از یه بنده خدایی که تجربش روshare کرده بود، برداشتم که جواب داد. یه نکته دیگه ای که هست اینه که توی سوالات TPO به خصوص بعد از 44 ، گزینه ها خيلی نزدیک هم هستن ولی توی امتحان واقعی اگه جایی رو miss نکرده باشيد راحت جواب ميدید. من ميانگين TPO ام برای هر دو اسکيل 25 بود ولی توی امتحان خيلی راحتتر جواب ميدادم. پس اگه موقع زدن TPO دیدید گزینه ها نزدیکن، طبيعيه و بدونيد توی امتحان راحتترید و حداقل 2 تا 3 نمره بيشتر ميگيرید .

در رابطه با تسک اسپيکينگ، همون نکات و تمپليتای کلاس رو استفاده کردم. به نظرم همونا بسه زیاد سمت منابع دیگه نرید. کلا 5 روز و هر روز 3 ساعت برای این تسک وقت گذاشتم که کار اشتباهی بود و باید بيشتر کار ميکردم ولی این قدر درگيرTPO و لغت ميشدم که وقت نميکردم. نمرم توی تافل 3 شدش 22 . روز آخر نشستم یه 40تسک 1 خوندم و 5 تا  TPO فقط اسپيکينگاشو زدم که واقعا کمک کرد. به نظرم این اسکيل رو نزدیک امتحان بيشتر بخونيد و از تمپليت ها نهایت استفاده رو ببرید. یه نکته ای که هست من سر ليسنينگ وقت اضافه می ٱردم سر هرsection و توی اون وقت اضافه همه تمپليتا رو روی برگه هام می نوشتم. شيوه کارم این جوری بود که پشت و روی کاغذ رو با یه خط عمودی از وسط به 4 قسمت تقسيم کردم، بعد تمپليت هر تسک رو بالاش مينوشتم. موقع نوت برداری نوتای هر تسک زیر قسمت مربوط به خودش مينوشتم. این جوری تمپليت بالا بود و نوتاش زیرش. موقعی که ميخواستم شروع به صحبت کنم چند خط اول رو از تمپليت ميخوندم که واقعا باعث ميشد استرسم بيفته و بعدش ازروی نوتام حرف ميزدم. این شيوه جواب داد و به نظرم بهترین speakingام رو سر امتحان گفتم. فقط تسک 4 (6 قدیم) وقت نکردم مثال دوم رو کامل بگم که بنظرم یکی دو نمره سر اون افتاد ولی بازم راضيم.
در رابطه رایتينگ کلا سه تا از هر تسک نوشتم که یکيش هم توی تافل 3 بود و اون رو 23 شدم. به همون دلایلی که برای اسپيکينگ گفتم برای این اسکيل هم زیاد وقت نذاشتم که کار اشتباهی بود. از تمپليت ها نهایت استفاده رو کردم و به نظرم همونا کافين. تسک 1 تعداد 250 کلمه و تسک 2 تعداد 500 کلمه نوشتم. در کل با توجه به وقتی که نذاشتم(!) از این نمره راضيم.

حرف آخر: در نهایت ميخوام از سرکار خانم محمدزاده و آقای سليمانی نهایت تشکر رو بکنم. کلاس های شما واقعا خوب بود و خيلی خوش گذشت. اصلا فکر نميکردم بتونم بالای 100 بگيرم که با کمکای شما این امر محقق شد.
اميدوارم هر جا هستيد شاد، تندرست و موفق باشيد. از همه بچه های کلاس هم ممنونم. جو بسيار خوب و دوست داشتنيه داشت کلاس و دلم براتون تنگ ميشه. اميدوارم شما هم نمره خوب بيارید و به هر چی ميخواید برسيد. ببخشيد که طولانی شد. موفق باشيد

حسام
آزمون:تافل
مرکز آزمون:سنجش
تاریخ آزمون:3 آگوست 2020

تجربه آزمون تافل

سلام به همه دوستان

من 21 اکتبر 2017 (29 مهر) در مرکز GEMS امتحان تافل دادم. نمره من در مجموع 112 شد (R28 L27 S29 W28). اولین نکته این که من ده روز قبل از امتحان اصلیم یعنی در روز 19 مهر در مرکز امیربهادر آزمون آزمایشی دادم که توی اون آزمون 102 شدم (R24 L26 S26 W26) اولین نکته اینکه استاد اعلایی قبلا گفته بودند که معمولا در آزمون آزمایشی هر نمره ای گرفتید در امتحان اصلی حدودا ده نمره بالاتر میشید که من دقیقا ده نمره بالاتر شدم! من از این جهت که هر دوتا موسسه رو تجربه کردم فکر میکنم تجربه م برای دوستان جالب باشه. اولین مسئله اینکه مرکز امیربهادر به نظرم نظم بسیار بهتری نسبت به مرکز GEMS داشت. اما بزرگترین نقطه ضعفش محل بوفه و سرویس بهداشتی بود که حدودا چهار طبقه با محل امتحان فاصله داشت و باید زمان استراحت خیلی سرعت عمل داشته باشید اما از طرف دیگه مرکز GEMS سرویس بهداشتیش داخل سالن بود! و فاصله ش کمتر از 30 ثانیه بود! محل پذیرایی هم دقیقا اتاق کناری محل امتحان بود. مسئله بعدی هدفون های موسسه امیربهادر بودند که به نظرم خیلی کیفیت بهتری نسبت به هدفون های GEMS داشتند. من توی موسسه امیربهادر بر خلاف چیزی که برخی از دوستان میگفتند اصلا صدای بیرون رو نمیشنیدم ولی توی GEMS نتنها صدای ماشین های بیرون بلکه حتی صدای عابرای پیاده بیرون رو هم میشنیدم که از این جهت بد بود. میزهای GEMS خیلی کوچک تر از امیربهادر هستند، به نحوی که حتی کاغذ و کیبورد به زور کنار هم جا میشه و این یه مقداری روی اعصابه! یه نکته مهم دیگه که منو اذیت کرد این بود که توی مرکز امیربهادر به محض اینکه برگه هاتون تموم میشه بهتون برگه اضافه میدن ولی توی GEMS باید با کلی اشاره و التماس به طرف بگید تا براتون برگه بیاره، من چون لیسنینگم لانگ بود برگه کم آوردم و تا برام برگه آوردن نزدیک یک دقیقه از یکی از بخش ها رو کلا نوت برنداشتم و همین باعث شد چندتا سوال رو شانسی بزنم و نمره لیسنینگم پایین اومد.

اما در رابطه با نحوه خوندن برای آزمون هم اینکه کلاسای استاد اعلایی بسیار مفید بودند، البته من ویدئوهای مگوش رو هم دیدم که به نظرم نکات ظریفی رو اشاره میکنه که میتونه خیلی کمک کنه. نوت فول هم ویدئوهای اسپیکینگش بد نیست. من TPO های 15 تا 51 رو زدم. تقریبا 10-15 تا رایتینگ تمرین کردم و آخرا تقریبا حدود 550 کلمه به بالا مینوشتم که توی امتحان هم 530 کلمه نوشتم و ریوایز کردم. برای بخش integrated هم 370 کلمه نوشتم و ریوایز کردم. به نظرم چون موضوع یه مقداری سخت بود و نتونستم ایده م رو خوب توسعه بدم نمره م 28 شد وگرنه غلط املایی و گرامری محدود داشتم. برای بخش لیسنینگ و رایتینگ هم فقط تی پی او بزنید! بعد از چند وقت خودتون مسلط میشید. البته اگر TPO های آخر رو زدید و نمره هاتون پایین اومد ناراحت نباشید. من 5 تا TPO آخر همیشه R L رو 25 25 میشدم! ولی توی امتحان اصلی با این حال که سوالا مشابه همون چندتای آخری بودند ولی نمره م بالاتر اومد که نشون میده 2-3 نمره نمودار خورده حداقل! برای اسپیکینگ هم توصیه میکنم زیاد فیلم و سریال ببینید.

امیدوارم تجربه م به کار دوستان بیاد. در پایان از زحمات استاد اعلایی که کلاساشون هم چیز رو برام آسون کرد کمال تشکر را دارم.

آزمون:تافل
مرکز آزمون:GEMS

تجربه آزمون تافل

R: 28 – L: 27 – S: 23 – W: 27 – Total: 105

اول از همه بگم که خوندن تجربه بچه‌ها خیلی به من کمک کرد و توصیه میکنم که تجربه‌ها رو تا جایی که میشه بخونید.

من کلا ۲۵ روز درست و حسابی خوندم و قبل از اون خوندنم محدود به لغت بود. ۲۵ روز آخر هر روز یه TPO کار کردم و سعی میکردم یکی از اسکیل‌ها یا هر دو اسکیل اول لانگ باشن.

ریدینگ: ضعیفترین اسکیل من بود وقتی که شروع کردم به خوندن جوری که tpo 7-8 رو ۱۵-۱۶ شدم یه ماه قبل از امتحان. خوندن ۱۲۱۲ خیلی کمک کرد و اینکه دو tpo اول رو کامل تحلیلی خوندم. بعد رفتم سراغ tpo های بالای ۲۵ و سعی میکردم بر اساس نوع سوال که تو کلاس آقای زرین مهر یاد گرفتم جواب بدم و اینکه پارگراف اول رو حتما حتما کامل میخوندم مخصوصا وقتی طولانی بود که خیلی کمک میکرد تو درک مطلب. سوالات vocab که غلط میزنین رو مرور کنید ۲ روز قبل امتحان. متن‌ها رو به ترتیب جلو برید و اگر دیدید زمان دارید کم میارید نگران نباشید چون احتمالاً متن ‌های بعدی آسونترن.

لیسنینگ: لیسنینگ من کلا بد نبود و ۳-۴ تا tpo رو shadowing کردم و رفتم سراغ tpo 25 به بعد. البته خیلی وقتا جواب سوالا رو مطمئن نبودم و میشه گفت شانسی میزدم که خب جواب داد واسه امتحان.

اسپیکینگ: من فکر میکردم اسپیکینگم خیلی خوبه چون خیلی وقتا برای کارم مجبور بودم تلفنی با حضوری صحبت کنم ولی ۲ هفته مونده به امتحان فهمیدم چه اشتباهی میکردم. فقط طوری تمرین کردم که بتونم جواب سوالا رو سر وقت بدم و زیاد تپق نزنم. زمان کلاس من فقط hw ها رو انجام میدادم و بعد یه مدت اصلا تمرین نکردم. اون دو هفته هم فقط تمپلیت کلاس رو حفظ کردم و نتونستم اون چیزی که استاد زرین مهر درباره استفاده از گرامر ادونس برای سوالای مختلف میگفتن رو انجام بدم.

رایتینگ: من با رایتینگ مشکلی نداشتم از اول چون ایمیل و اینا زیاد میزدم و فقط وقتم لب مرز بود. تا شب قبل از امتحان حدود ۳۰۰ کلمه برای سوال ۱ و حدود ۸۰-۴۷۰ کلمه برای سوال ۲ مینوشتم و اصلا وقت اضافه نمیاوردم. ولی روز امتحان با اینکه به کیبرد اون مدلی عادت نداشتم،۳۵۰ کلمه برای سوال ۱ و ۵۷۰ کلمه برای سوال ۲ نوشتم و برای هر کدوم ۲-۳ دقیقه وقت اضافه آوردم و رویو کردم. حتما با یه تمپلیت جلو برید و با سرعت بالا اون تمپلیت رو تایپ کنید و جایی که مطمئنید اشتباه نمیکنید رو از گرامر ادونس استفاده کنید. حتما ایردهایی که از تمریناتون گرفته میشه رو مرور کنید و از تکرارشون پرهیز کنید.
سنتر سنجش هم خیلی خوب بود البته من امیربهادر هم امتحان آزمایشی دادم مشکلی نداشتم.

امتحان هم در حد tpo های ۴۰ تا ۶-۴۵ بود . فقط برای رایتینگ تسک ۲ و دو سوال اول اسپیکینگ موضوعات اخیر رو مطالعه کنید.راستی من دقیقا دو هفته قبل از آزمون هم آزمایش دادم که ۸۵ شده بودم.
همگی موفق باشید.

 

آزمون:تافل
مرکز آزمون:سنجش
تاریخ آزمون:12 نوامبر 2020

تجربه آزمون تافل

سلام

امروز صبح نتیجه امتحانم اومد. نمره من توی هر مهارت به قرار زیر بود:

R:30 – L:29 – S:26 – W:25 – Overall: 110

با توجه به اینکه وقت بسیار کمی رو به صورت کامل به تمرین برای تافل اختصاص دادم (حدودا دوهفته) به نظرم لازم اومد که تجربیاتم رو با شما درمیون بذارم.

من سطح زبانم خوب بود ولی عالی نبود. حدود 2-2.5 سال پیش رفتم کلاس استاد اعلایی که هرچند خیلی مفید بود ولی چون من تو فاز اپلای نبودم اصلا جدی نگرفتم و استفاده لازم رو نبردم. همون 2-3 سال پیش کتاب 504، 400 و اسنشیال رو خوندم. دیگه زبان خوندم من تقریبا تعطیل شد تا اوایل شهریور امسال که نم نم شروع کردم تافل خوندن ولی چون سرکار میرفتم و دغدغه های دیگه بود خیلی کم میخوندم یعنی شاید میانگین روزی یک ساعت یا حتی کمتر. این گذشت تا 15 شهریور که 17 روز مونده بود به امتحانم. توی این 17 روز درست حسابی شروع کردم درس خوندن. تمرکز اصلی ام رو روی تی پی او زدن گذاشتم و ساختن تمپلیت برای رایتینگ و اسپیکینگ. سورسم هم برای تمپلیت اسلایدهای استاد اعلایی و نوت فول بود که این ها رو با خلاقیت خودم یه جوری ترکیب می کردم و یه تمپلیت تقریبا جدید واسه خودم ساختم. حقیقتش نمره اسپیکینگم خیلی فراتر از انتظارم بود. چون من کمترین وقت رو واسه اسپیکینگ گذاشتم، تنها کاری که کردم و به نظرم خیلی کمک کرد و به همه هم پیشنهاد میدم این بود که با خانومم این دو هفته آخر تقریبا انگیسی صحبت کردم. در طرف مقابل از نمره رایتینگم خیلی راضی نیستم چون من بیشترین زمان رو واسه تمرین رایتینگ گذاشته بودم. به نظرم چند تا دلیل داشت که توی رایتینگ اونطور که باید نتیجه نگرفتم. اول اینکه متاسفانه نرسیدم به ریوایز کردن و مطمئنم غلط های تابلویی داشتم که با یه چک ساده میتونستم برطرفشون کنم. دوم اینکه اصلا به کیبورد سنتر عادت نداشتم. سوم هم اینکه من با وجود اینکه نسبتا زیاد واسه رایتینگ تمرین کرده بودم ولی هیشکی رو نداشتم که رایتینگ ام رو تصحیح کنه واسه همین احتمالا مشکلاتم رو نتونستم برطرف کنم. من 500 کلمه واسه تسک دوم نوشته بودم.
بیشتر این تجربه را واسه دوستانی نوشتم که زمان کمی واسه آزمون دارند.

آزمون:تافل

تجربه آزمون تافل

با سلام و احترام

من امروز توی سنتر آدلاید استرالیا آزمون دادم، قبل از آزمون خیلی توی اینترنت گشتم که راجع به تست سنتر بتونم نظر داوطلبان قبلی رو پیدا کنم که موفق نشدم، بنابراین خواستم تجربه خودم رو بفرستم شاید مفید باشه

این دومین بار بود که من تافل میدادم، دو سال پیش تست سنتر علامه سخن توی ایران آزمون داده بودم که ۹۹ شدم، تجربه تست سنتر امیر بهادر رو هم برای جى آر ای و هم آزمون آزمایشی تافل دارم بنابراین شاید مقایسه تست سنتز اینجا با ایران خالی از لطف نباشه.

آزمون تافل به طور متوسط ماهی یکبار توی آدلاید برگزار میشه و یه تست سنتر هم بیشتر نداره که متعلق به دانشگاه آدلاید هست،تست سنتر خیلی منظم و مرتب بود و مسؤولین خیلی مهربون بودن و آرامش خاصی حاکم بود، ظرفیت تست سنتر حدود ۲۰ نفر بود و تعداد شرکت کننده ها ۱۲ نفر،کابین ها تقریبا مشابه امیر بهادر بود یه مقدار هم شاید پارتيشن بندی اش ضعیف تر، ولی اسکرين بزرگ بود،نکته ای که وجود داشت اینکه بر خلاف تجربه تست من توی ایران، اینجا آزمون برای داوطلب ها همزمان شروع نمی شد، هر کسی عکسش رو ميگرفتن و پاسپورت چک میکردن میبردن پشت کابین و ازمونش استارت میشد، این باعث شد که یه گپ شاید ۳۰ دقیقه ای بيافته جوری که من داشتم تست ليستنينگ میزدم یه عده داشتن اسپيکينگ رو انجام میدادن.

سه برگ کاغذ صورتی با یک عدد مداد دادن، هر زمان میخواستیم مداد یا چکنويس رو تعویض میکردن ولی خبری از خودکار یا کاغذ سفید نبود. هیچ جور خوراکی و آب هم اجازه ورود به اتاق تست رو نداشت.

محتوای آزمون شبیه تی پی او های ۴۰ تا ۴۹ بود حتی بعضی موضوعات ريدينگ تکراری بود، رايتينگ یه موضوع ساده از تی پی او ها بود که قبلا نوشته بودم، ليستنينگ هم در حد همون تی پی اوهاي ۴۰ تا ۴۹ بود، موضوعی که بعضی ها راجع به تغییر ساختار پاراگراف ها تو ريدينگ (اینکه تعداد پاراگراف ها کم شده ولی هر پاراگراف طولانی شده) گفته بودن برای من وجود نداشت.

جا داره از کانال بسیار عالی شما تشکر کنم، با آرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز

 

آزمون:تافل
مرکز آزمون:آدلاید استرالیا

تجربه آزمون جی آر ای

این فایل شامل تجربه آزمون GRE آقای ادیبی است که برامون ارسال کردن که ازشون خیلی ممنونیم.

 

Verbal 156 – Quantitative 168 – Writing 3.5 – Overall 324

بخشی از تجربه ایشون را در اینجا قرار می دهیم و برای مطالعه کامل تجربه ایشون می توانید فایل بالا را مطالعه نمایید.

بنده 10 آبان آزمون تافل داشتم و می خواستم به ددلاین های 2019 برسم. برای همین تصمیم گرفتم تافل و GRE را با هم پیش ببرم. همزمان کلاس تافل آقای اعلایی و GRE استاد برزآبادی (فقط وربال و رایتینگ) را در تیرماه 1389 شرکت کردم.

ادیبی
آزمون:جی آر ای
تاریخ آزمون:21 جولای 2020

تجربه آزمون تافل

سعید عزیز تجربه خود از آزمون تافل را به صورت فایل صوتی با ما درمیان گذاشته است.

 

نمره کل ۱۰۶

reading 26 – listening 27 – speaking 25 – writing 28

تجربه ایشان نشان میدهد تلاش منظم و با برنامه داوطلب برای موفقیت لازم است.

سعید
آزمون:تافل

تجربه آزمون تافل

سلام به همه
بالاخره بعد از 5000 بار چک کردن وبسایت ETS نمره من هم اومد.

R:25 – L:29 – S:24 – W:23 – Overall: 101

من 3 آگوست سنتر سنجش امتحان دادم. برخورد مسئولينش واقعا خوب بود و همه چيز طبق اون چيزی که بچه ها گفته بودن، پيش رفت. به نظرم فرم جدید امتحان خيلی خوبه، اصلا احساس خستگی نکردم. فاصله کابين ها خوب بود و هيچ کس موقع اسپيکينگ فریاد نميزد. کلا سنتر خوبيه و از متروی ميدون وليعصر با یک ربع پياده روی به سمت هفت تير بهش ميرسيد.بنده کلا 10 تاTPO ی آخر رو زدم و ميانگينم توی هر دو اسکيل 25 بود. برای لغت 1212 و لغات موضوعی تافل رو خوندم که به نظرم دومی خيلی بهتر بود و از اولی زیاد استفاده نکردم. ولی توصيه ميکنم 1212 رو حتما بخونيد چون شرط کافی جواب دادن به سولای لغت هستش. اگه 1212 رو خوندید دیگه سمت 400 و504 نميخواد برید،1212 همشو پوشش ميده.کلا توی TPO لغت خيلی کم غلط ميزدم. پس همون 1212 کافيه.زیاد سر لغت مته به خش خاش نذارید.

ریدینگ از اون چيزی که انتظار داشتم سختتر بود. یک هفته قبل، تافل 3 امتحان دادم و 27 شدم، ولی سر امتحان یه ذره متنا برام سخت بود حتی چند دقيقه ای سر ریدینگ اول وقت کم اوردم، ولی سعی کردم سر دو تای دیگه جبران کنم که موفق شدم ولی بازم باب ميلم نشد. یه نکته ای که هست اینه که با توجه به اینکه تعداد سوالاتdetail کم شده ممکنه شما لازم نباشه کل یه پاراگراف بخونيد یا مثلا ممکنه از یه پاراگراف کوچيک اصلا سوالی نياد. توصيه من اینه که تو این موارد باز هم اون جا ها رو بخونيد، چون این جاها ممکنه توی سوالsummary ازشون استفاده بشه. کما اینکه چند نفر بودن که این اشتباه رو به دليل عدم تجربه کردن و سوالات summary شون خراب شد.

سر ليسنينگ من تکنيک های مختلفی رو امتحان کردم. یه بار نوت بر ميداشتم، یه بار نصفه و نيمه بر ميداشتم ولی هميشه عقب می افتادم تا اینکه سرTPO 51 نمرم 22 شد که دیگه واقعا اعصاب معصابم رو خورد کرد. مشکل این بود که همه ليسنينگ رو متوجه ميشدم ولی سر نوت برداشتن همش عقب می افتادم وmiss ميکردم. خلاصه هفته آخر دلو زدم به دریا و دیگه نوت برنداشتم. اولش یه ذره استرس داشت چون طرف 5 دقيقه یه ریز حرف ميزد منم مثل مجسمه فقط نگاه ميکردم ولی نتيجش در حد معجزه بود. آخرین TPO رو 29 زدم و تافل 3 رو هم 26 زدم. سر امتحان هم همين حرکت رو زدم و نتيجه گرفتم. توصيم به دوستان اینه که روشای مختلف رو امتحان کنن. من هم این روش رو از یه بنده خدایی که تجربش روshare کرده بود، برداشتم که جواب داد. یه نکته دیگه ای که هست اینه که توی سوالات TPO به خصوص بعد از 44 ، گزینه ها خيلی نزدیک هم هستن ولی توی امتحان واقعی اگه جایی رو miss نکرده باشيد راحت جواب ميدید. من ميانگين TPO ام برای هر دو اسکيل 25 بود ولی توی امتحان خيلی راحتتر جواب ميدادم. پس اگه موقع زدن TPO دیدید گزینه ها نزدیکن، طبيعيه و بدونيد توی امتحان راحتترید و حداقل 2 تا 3 نمره بيشتر ميگيرید .

در رابطه با تسک اسپيکينگ، همون نکات و تمپليتای کلاس رو استفاده کردم. به نظرم همونا بسه زیاد سمت منابع دیگه نرید. کلا 5 روز و هر روز 3 ساعت برای این تسک وقت گذاشتم که کار اشتباهی بود و باید بيشتر کار ميکردم ولی این قدر درگيرTPO و لغت ميشدم که وقت نميکردم. نمرم توی تافل 3 شدش 22 . روز آخر نشستم یه 40تسک 1 خوندم و 5 تا  TPO فقط اسپيکينگاشو زدم که واقعا کمک کرد. به نظرم این اسکيل رو نزدیک امتحان بيشتر بخونيد و از تمپليت ها نهایت استفاده رو ببرید. یه نکته ای که هست من سر ليسنينگ وقت اضافه می ٱردم سر هرsection و توی اون وقت اضافه همه تمپليتا رو روی برگه هام می نوشتم. شيوه کارم این جوری بود که پشت و روی کاغذ رو با یه خط عمودی از وسط به 4 قسمت تقسيم کردم، بعد تمپليت هر تسک رو بالاش مينوشتم. موقع نوت برداری نوتای هر تسک زیر قسمت مربوط به خودش مينوشتم. این جوری تمپليت بالا بود و نوتاش زیرش. موقعی که ميخواستم شروع به صحبت کنم چند خط اول رو از تمپليت ميخوندم که واقعا باعث ميشد استرسم بيفته و بعدش ازروی نوتام حرف ميزدم. این شيوه جواب داد و به نظرم بهترین speakingام رو سر امتحان گفتم. فقط تسک 4 (6 قدیم) وقت نکردم مثال دوم رو کامل بگم که بنظرم یکی دو نمره سر اون افتاد ولی بازم راضيم.
در رابطه رایتينگ کلا سه تا از هر تسک نوشتم که یکيش هم توی تافل 3 بود و اون رو 23 شدم. به همون دلایلی که برای اسپيکينگ گفتم برای این اسکيل هم زیاد وقت نذاشتم که کار اشتباهی بود. از تمپليت ها نهایت استفاده رو کردم و به نظرم همونا کافين. تسک 1 تعداد 250 کلمه و تسک 2 تعداد 500 کلمه نوشتم. در کل با توجه به وقتی که نذاشتم(!) از این نمره راضيم.

حرف آخر: در نهایت ميخوام از سرکار خانم محمدزاده و آقای سليمانی نهایت تشکر رو بکنم. کلاس های شما واقعا خوب بود و خيلی خوش گذشت. اصلا فکر نميکردم بتونم بالای 100 بگيرم که با کمکای شما این امر محقق شد.
اميدوارم هر جا هستيد شاد، تندرست و موفق باشيد. از همه بچه های کلاس هم ممنونم. جو بسيار خوب و دوست داشتنيه داشت کلاس و دلم براتون تنگ ميشه. اميدوارم شما هم نمره خوب بيارید و به هر چی ميخواید برسيد. ببخشيد که طولانی شد. موفق باشيد

حسام
آزمون:تافل
مرکز آزمون:سنجش
تاریخ آزمون:3 آگوست 2020

تجربه آزمون تافل

سلام به همه دوستان

من 21 اکتبر 2017 (29 مهر) در مرکز GEMS امتحان تافل دادم. نمره من در مجموع 112 شد (R28 L27 S29 W28). اولین نکته این که من ده روز قبل از امتحان اصلیم یعنی در روز 19 مهر در مرکز امیربهادر آزمون آزمایشی دادم که توی اون آزمون 102 شدم (R24 L26 S26 W26) اولین نکته اینکه استاد اعلایی قبلا گفته بودند که معمولا در آزمون آزمایشی هر نمره ای گرفتید در امتحان اصلی حدودا ده نمره بالاتر میشید که من دقیقا ده نمره بالاتر شدم! من از این جهت که هر دوتا موسسه رو تجربه کردم فکر میکنم تجربه م برای دوستان جالب باشه. اولین مسئله اینکه مرکز امیربهادر به نظرم نظم بسیار بهتری نسبت به مرکز GEMS داشت. اما بزرگترین نقطه ضعفش محل بوفه و سرویس بهداشتی بود که حدودا چهار طبقه با محل امتحان فاصله داشت و باید زمان استراحت خیلی سرعت عمل داشته باشید اما از طرف دیگه مرکز GEMS سرویس بهداشتیش داخل سالن بود! و فاصله ش کمتر از 30 ثانیه بود! محل پذیرایی هم دقیقا اتاق کناری محل امتحان بود. مسئله بعدی هدفون های موسسه امیربهادر بودند که به نظرم خیلی کیفیت بهتری نسبت به هدفون های GEMS داشتند. من توی موسسه امیربهادر بر خلاف چیزی که برخی از دوستان میگفتند اصلا صدای بیرون رو نمیشنیدم ولی توی GEMS نتنها صدای ماشین های بیرون بلکه حتی صدای عابرای پیاده بیرون رو هم میشنیدم که از این جهت بد بود. میزهای GEMS خیلی کوچک تر از امیربهادر هستند، به نحوی که حتی کاغذ و کیبورد به زور کنار هم جا میشه و این یه مقداری روی اعصابه! یه نکته مهم دیگه که منو اذیت کرد این بود که توی مرکز امیربهادر به محض اینکه برگه هاتون تموم میشه بهتون برگه اضافه میدن ولی توی GEMS باید با کلی اشاره و التماس به طرف بگید تا براتون برگه بیاره، من چون لیسنینگم لانگ بود برگه کم آوردم و تا برام برگه آوردن نزدیک یک دقیقه از یکی از بخش ها رو کلا نوت برنداشتم و همین باعث شد چندتا سوال رو شانسی بزنم و نمره لیسنینگم پایین اومد.

اما در رابطه با نحوه خوندن برای آزمون هم اینکه کلاسای استاد اعلایی بسیار مفید بودند، البته من ویدئوهای مگوش رو هم دیدم که به نظرم نکات ظریفی رو اشاره میکنه که میتونه خیلی کمک کنه. نوت فول هم ویدئوهای اسپیکینگش بد نیست. من TPO های 15 تا 51 رو زدم. تقریبا 10-15 تا رایتینگ تمرین کردم و آخرا تقریبا حدود 550 کلمه به بالا مینوشتم که توی امتحان هم 530 کلمه نوشتم و ریوایز کردم. برای بخش integrated هم 370 کلمه نوشتم و ریوایز کردم. به نظرم چون موضوع یه مقداری سخت بود و نتونستم ایده م رو خوب توسعه بدم نمره م 28 شد وگرنه غلط املایی و گرامری محدود داشتم. برای بخش لیسنینگ و رایتینگ هم فقط تی پی او بزنید! بعد از چند وقت خودتون مسلط میشید. البته اگر TPO های آخر رو زدید و نمره هاتون پایین اومد ناراحت نباشید. من 5 تا TPO آخر همیشه R L رو 25 25 میشدم! ولی توی امتحان اصلی با این حال که سوالا مشابه همون چندتای آخری بودند ولی نمره م بالاتر اومد که نشون میده 2-3 نمره نمودار خورده حداقل! برای اسپیکینگ هم توصیه میکنم زیاد فیلم و سریال ببینید.

امیدوارم تجربه م به کار دوستان بیاد. در پایان از زحمات استاد اعلایی که کلاساشون هم چیز رو برام آسون کرد کمال تشکر را دارم.

آزمون:تافل
مرکز آزمون:GEMS

تجربه آزمون تافل

R: 28 – L: 27 – S: 23 – W: 27 – Total: 105

اول از همه بگم که خوندن تجربه بچه‌ها خیلی به من کمک کرد و توصیه میکنم که تجربه‌ها رو تا جایی که میشه بخونید.

من کلا ۲۵ روز درست و حسابی خوندم و قبل از اون خوندنم محدود به لغت بود. ۲۵ روز آخر هر روز یه TPO کار کردم و سعی میکردم یکی از اسکیل‌ها یا هر دو اسکیل اول لانگ باشن.

ریدینگ: ضعیفترین اسکیل من بود وقتی که شروع کردم به خوندن جوری که tpo 7-8 رو ۱۵-۱۶ شدم یه ماه قبل از امتحان. خوندن ۱۲۱۲ خیلی کمک کرد و اینکه دو tpo اول رو کامل تحلیلی خوندم. بعد رفتم سراغ tpo های بالای ۲۵ و سعی میکردم بر اساس نوع سوال که تو کلاس آقای زرین مهر یاد گرفتم جواب بدم و اینکه پارگراف اول رو حتما حتما کامل میخوندم مخصوصا وقتی طولانی بود که خیلی کمک میکرد تو درک مطلب. سوالات vocab که غلط میزنین رو مرور کنید ۲ روز قبل امتحان. متن‌ها رو به ترتیب جلو برید و اگر دیدید زمان دارید کم میارید نگران نباشید چون احتمالاً متن ‌های بعدی آسونترن.

لیسنینگ: لیسنینگ من کلا بد نبود و ۳-۴ تا tpo رو shadowing کردم و رفتم سراغ tpo 25 به بعد. البته خیلی وقتا جواب سوالا رو مطمئن نبودم و میشه گفت شانسی میزدم که خب جواب داد واسه امتحان.

اسپیکینگ: من فکر میکردم اسپیکینگم خیلی خوبه چون خیلی وقتا برای کارم مجبور بودم تلفنی با حضوری صحبت کنم ولی ۲ هفته مونده به امتحان فهمیدم چه اشتباهی میکردم. فقط طوری تمرین کردم که بتونم جواب سوالا رو سر وقت بدم و زیاد تپق نزنم. زمان کلاس من فقط hw ها رو انجام میدادم و بعد یه مدت اصلا تمرین نکردم. اون دو هفته هم فقط تمپلیت کلاس رو حفظ کردم و نتونستم اون چیزی که استاد زرین مهر درباره استفاده از گرامر ادونس برای سوالای مختلف میگفتن رو انجام بدم.

رایتینگ: من با رایتینگ مشکلی نداشتم از اول چون ایمیل و اینا زیاد میزدم و فقط وقتم لب مرز بود. تا شب قبل از امتحان حدود ۳۰۰ کلمه برای سوال ۱ و حدود ۸۰-۴۷۰ کلمه برای سوال ۲ مینوشتم و اصلا وقت اضافه نمیاوردم. ولی روز امتحان با اینکه به کیبرد اون مدلی عادت نداشتم،۳۵۰ کلمه برای سوال ۱ و ۵۷۰ کلمه برای سوال ۲ نوشتم و برای هر کدوم ۲-۳ دقیقه وقت اضافه آوردم و رویو کردم. حتما با یه تمپلیت جلو برید و با سرعت بالا اون تمپلیت رو تایپ کنید و جایی که مطمئنید اشتباه نمیکنید رو از گرامر ادونس استفاده کنید. حتما ایردهایی که از تمریناتون گرفته میشه رو مرور کنید و از تکرارشون پرهیز کنید.
سنتر سنجش هم خیلی خوب بود البته من امیربهادر هم امتحان آزمایشی دادم مشکلی نداشتم.

امتحان هم در حد tpo های ۴۰ تا ۶-۴۵ بود . فقط برای رایتینگ تسک ۲ و دو سوال اول اسپیکینگ موضوعات اخیر رو مطالعه کنید.راستی من دقیقا دو هفته قبل از آزمون هم آزمایش دادم که ۸۵ شده بودم.
همگی موفق باشید.

 

آزمون:تافل
مرکز آزمون:سنجش
تاریخ آزمون:12 نوامبر 2020

تجربه آزمون تافل

سلام

امروز صبح نتیجه امتحانم اومد. نمره من توی هر مهارت به قرار زیر بود:

R:30 – L:29 – S:26 – W:25 – Overall: 110

با توجه به اینکه وقت بسیار کمی رو به صورت کامل به تمرین برای تافل اختصاص دادم (حدودا دوهفته) به نظرم لازم اومد که تجربیاتم رو با شما درمیون بذارم.

من سطح زبانم خوب بود ولی عالی نبود. حدود 2-2.5 سال پیش رفتم کلاس استاد اعلایی که هرچند خیلی مفید بود ولی چون من تو فاز اپلای نبودم اصلا جدی نگرفتم و استفاده لازم رو نبردم. همون 2-3 سال پیش کتاب 504، 400 و اسنشیال رو خوندم. دیگه زبان خوندم من تقریبا تعطیل شد تا اوایل شهریور امسال که نم نم شروع کردم تافل خوندن ولی چون سرکار میرفتم و دغدغه های دیگه بود خیلی کم میخوندم یعنی شاید میانگین روزی یک ساعت یا حتی کمتر. این گذشت تا 15 شهریور که 17 روز مونده بود به امتحانم. توی این 17 روز درست حسابی شروع کردم درس خوندن. تمرکز اصلی ام رو روی تی پی او زدن گذاشتم و ساختن تمپلیت برای رایتینگ و اسپیکینگ. سورسم هم برای تمپلیت اسلایدهای استاد اعلایی و نوت فول بود که این ها رو با خلاقیت خودم یه جوری ترکیب می کردم و یه تمپلیت تقریبا جدید واسه خودم ساختم. حقیقتش نمره اسپیکینگم خیلی فراتر از انتظارم بود. چون من کمترین وقت رو واسه اسپیکینگ گذاشتم، تنها کاری که کردم و به نظرم خیلی کمک کرد و به همه هم پیشنهاد میدم این بود که با خانومم این دو هفته آخر تقریبا انگیسی صحبت کردم. در طرف مقابل از نمره رایتینگم خیلی راضی نیستم چون من بیشترین زمان رو واسه تمرین رایتینگ گذاشته بودم. به نظرم چند تا دلیل داشت که توی رایتینگ اونطور که باید نتیجه نگرفتم. اول اینکه متاسفانه نرسیدم به ریوایز کردن و مطمئنم غلط های تابلویی داشتم که با یه چک ساده میتونستم برطرفشون کنم. دوم اینکه اصلا به کیبورد سنتر عادت نداشتم. سوم هم اینکه من با وجود اینکه نسبتا زیاد واسه رایتینگ تمرین کرده بودم ولی هیشکی رو نداشتم که رایتینگ ام رو تصحیح کنه واسه همین احتمالا مشکلاتم رو نتونستم برطرف کنم. من 500 کلمه واسه تسک دوم نوشته بودم.
بیشتر این تجربه را واسه دوستانی نوشتم که زمان کمی واسه آزمون دارند.

آزمون:تافل

تجربه آزمون تافل

با سلام و احترام

من امروز توی سنتر آدلاید استرالیا آزمون دادم، قبل از آزمون خیلی توی اینترنت گشتم که راجع به تست سنتر بتونم نظر داوطلبان قبلی رو پیدا کنم که موفق نشدم، بنابراین خواستم تجربه خودم رو بفرستم شاید مفید باشه

این دومین بار بود که من تافل میدادم، دو سال پیش تست سنتر علامه سخن توی ایران آزمون داده بودم که ۹۹ شدم، تجربه تست سنتر امیر بهادر رو هم برای جى آر ای و هم آزمون آزمایشی تافل دارم بنابراین شاید مقایسه تست سنتز اینجا با ایران خالی از لطف نباشه.

آزمون تافل به طور متوسط ماهی یکبار توی آدلاید برگزار میشه و یه تست سنتر هم بیشتر نداره که متعلق به دانشگاه آدلاید هست،تست سنتر خیلی منظم و مرتب بود و مسؤولین خیلی مهربون بودن و آرامش خاصی حاکم بود، ظرفیت تست سنتر حدود ۲۰ نفر بود و تعداد شرکت کننده ها ۱۲ نفر،کابین ها تقریبا مشابه امیر بهادر بود یه مقدار هم شاید پارتيشن بندی اش ضعیف تر، ولی اسکرين بزرگ بود،نکته ای که وجود داشت اینکه بر خلاف تجربه تست من توی ایران، اینجا آزمون برای داوطلب ها همزمان شروع نمی شد، هر کسی عکسش رو ميگرفتن و پاسپورت چک میکردن میبردن پشت کابین و ازمونش استارت میشد، این باعث شد که یه گپ شاید ۳۰ دقیقه ای بيافته جوری که من داشتم تست ليستنينگ میزدم یه عده داشتن اسپيکينگ رو انجام میدادن.

سه برگ کاغذ صورتی با یک عدد مداد دادن، هر زمان میخواستیم مداد یا چکنويس رو تعویض میکردن ولی خبری از خودکار یا کاغذ سفید نبود. هیچ جور خوراکی و آب هم اجازه ورود به اتاق تست رو نداشت.

محتوای آزمون شبیه تی پی او های ۴۰ تا ۴۹ بود حتی بعضی موضوعات ريدينگ تکراری بود، رايتينگ یه موضوع ساده از تی پی او ها بود که قبلا نوشته بودم، ليستنينگ هم در حد همون تی پی اوهاي ۴۰ تا ۴۹ بود، موضوعی که بعضی ها راجع به تغییر ساختار پاراگراف ها تو ريدينگ (اینکه تعداد پاراگراف ها کم شده ولی هر پاراگراف طولانی شده) گفته بودن برای من وجود نداشت.

جا داره از کانال بسیار عالی شما تشکر کنم، با آرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز

 

آزمون:تافل
مرکز آزمون:آدلاید استرالیا

تجربه آزمون آیلتس

موضوعات اسپيكينگ: اسم مصححم رو یادم نیست، چون خیلی استرس داشتم ولی آقای محترم و خوش برخوردی بودن. تقریبا تموم جوابهام رو قطع کردن و سوال بعدی رو پرسیدن.

پارت 1 – كار:

– كار ميكني يا درس ميخوني؟

– سره كارت چه كارايي ميكني؟

– چقدر از تكنولوژي استفاده ميكني؟

– به نظرت چطور ميتوني سره كارت بهتر بشي؟

تعطيلات:

– كدوم تعطيلات رو دوس داري؟

– اخرين تعطيلاتي كه رفتي كي بود؟

– چرا برات تعطيلات رفتن مهمه؟

گل:

– تو خونت گل داري؟

– آخرين باري كه گل خريدي؟

– تا حالا گل كاشتي؟

پارت 2:

فيلمي كه ديدي و دوسش داشتي.

كي ديدي، كجا ديدي، راجع به چي بوده چرا دوسش داشتي؟

پارت 3:

– جوان ها و پيرها چه فيلمهايي رو دوست دارن ؟ (بعد از توضيحاتم خواستن كه مثال بزنم)

– چرا بعضي ها فيلم هاي سياه و سفيد رو دوس دارن؟ (بعد توضيحاتم باز خواستن مثال بزنم)

– خوبه كه از طريق فيلم ها وقايع تاريخي رو نشون داد به مردم؟

– فيلمسازهاي فيلم هاي تاريخي موظفن كه حتما درست نشون بدن تاريخ رو؟(من جواب دادم نه وظيفه اونا نيست، اونايي كه اجازه تهيه و پخش ميدن بايد چك كنن)

– باز مجدد سوال قبلي رو تكرار كردن و گفتن مطمئني نبايد رعايت كنن؟

نتيجه آزمون من:

L:8, R:8 ,W:6.5 ,S:7 Overall: 7.5 (Academic)

آزمون:آیلتس

تجربه آزمون آیلتس

داوطلب گرامي Nikta Niki
نمرات آزمون Academic Exam شما به تاريخ 2021-07-24 به شرح زير ميباشد.

 

Speaking: 7.5 – Reading: 7.0 – Listening: 8.5 – Writing: 7.0 – Overall: 7.5

با سپاس آيلتس تهران – 0219100800

سلام استاد مدبری
من ۲ مرداد سنتر آیلتس تهران آزمون دادم
از نتایجم راضی هستم و از شما به خاطر تدریس فوق العاده عالیتون ممنونم
سوالات پارت ۱ و ۲ اسپیکینگ از پیشبینی سایت شما بود

نیکتا نیکی
آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:آیلتس تهران
تاریخ آزمون:2021-07-24

تجربه آزمون آیلتس

سلام استاد امیدوارم حالتون خوب باشه

خواستم تجربه من رو از آزمون اسپیکینگ سنتر دین و دانش توی کانال تون بذارید.

امروز ۱۲ مرداد با خانم اخوان ازمون داشتم و همه سوالات داخل سایت شما هست در اپلیکیشن و ماکار سوالات پارت ۱ و ۳ خلاصه هستن!

پارت۱

درس میخونی یا کار؟ چجوری مدرسه میرفتی؟ مدرسه ات کجا بود؟ به نظرت بچه ها باید موسیقی تو مدرسه یاد بگیرن؟ کجاها میشه وایلد انیمال دید.

پارت ۲

خواننده ای که اهنگش رو دوست داری

پارت۳

سوالات مرتبط با خوانندگی و موسیقی تردیشنال و لایو میوزیک و تفاوت سلیقه جوانتر ها و پیرترها.

من برای این تاپیک ها جواب اماده تو دفترم داشتم و انقدر اونارو با خودم تکرار میکردم و روزانه استفاده میکردم که سر ازمون هم از اکثر کالوکیشنها و کلماتی که بلد بودم استفاده کردم پس بچه ها اینطور فکر نکنن که قراره یادشون بره! چیزی رو که زیاد تکرار کنین اون کلمات و اون جمله ها مال خودتون میشه حتی اگه تحربه نکرده باشین.

مثلا من برای تاپیک لایو اسپورت داستان خیالی رفتن با خانواده به استادیوم ازادی درست کرده بودم و در حالی ک از فوتبال بدم میاد و تا به حالم نرفتم ولی انقدر اون داستان رو با اب و تاب تعریف میکردم برا خودم خودمم باورم شده بود که این تجربه رو دارم
برای تاپیک خواننده هم لانا دل ری تو ذهنم داشتم و من کلا یه بار به اهنگاش گوش داده بودم اما تا اونجایی ک وقت شد از کالوکیشن ها و کلماتی ک بلدم بودم استفاده کردم و یادم نرفته بود !

آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:دين و دانش
تاریخ آزمون:12 مرداد 1400

تجربه آزمون آیلتس

سلام استاد مدبری روزتون بخیر

من شاگرد دوره ۱۲۵ شما بودم ، ۲۴ جولای امتحان ایلتس جنرال دادم. نمره هام به این شکل در اومد.

Listening 9 – Reading 8 – Speaking 7.5 – Writing 7.5

من سنتر پروشات امتحان دادم ، چیزی نبود که ازش ناراضی باشم، نظم خوبی داشت و در کل همه چی خوب بود.
از نظر خودم نمره ی اسپیکینگ من جا داشت بالاتر بشه چون من تمام سوالات رو جواب دادم و به نظرم از گرامر و لغات خوبی استفاده کردم.

از شما تشکر می کنم ، کلاستون برای من خوب بود، با اینکه من قبل از شرکت در کلاس شما یه سری کتاب خونده بودم اما کلا سطح زبانم بالاتر رفت ، سوالات اسپیکینگ رو از روی سایت شما کار کردم که تقریبا ۹۰ درصد همونا بود که توی امتحان ازم پرسیدن. در بخش ریدینگ من با سوالات true false not given واقعا مشکل داشتم که با توضیحات شما حل شد . در بخش رایتینگ هم مطالب کلاس به من جهت دهی داد که چه جوری بنویسم که نمره ی بالاتری بگیرم.
در کل مرسی و ممنونم از شما
پاینده باشید
🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌹🌻🌻🌻

عارفه سلامی
آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:سنتر پروشات
تاریخ آزمون:24 جولای 2021

تجربه آزمون آیلتس

سلام استاد. من امروز 18 مرداد در سنتر دین و دانش آزمون اسپیکینگ داشتم با خانوم اخوان. ری اشکن خاصی نداشتن. فقط گوش میداد به صحبتام.

پارت 1

Home –  Farming – Trees – Country

پارت 2

Something important that your family has kept for a long time

پارت 3

What can we learn from history?  What is the role of museums in history? Museums should educate people?

بقیه اش یادم نیست ☺️

استاد ممنون از سایت خوبتون. همه سوالات از سایت شما و نرم افزار بودند. 🙏🙏🌹🌹

آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:دین و دانش
تاریخ آزمون:18 مرداد 1400

تجربه آزمون آیلتس

سلام استاد، وقتتون بخير
من امروز ازمون اسپيكينگ داشتم، اگزمينرم اقاى رفيعي بودن

پارت ١

Living area – Window scenery – Being happy

پارت ٢

Describe a person who wears unusual clothes

پارت ٣

What is the general dress code for working people in your country?
Do you think it is important for people to wear smart at work?
What is difference clothing between young people and old people at work?
Do clothes affect people mood?

آزمون:آیلتس
مرکز آزمون:دين و دانش

تجربه آزمون جی آر ای

این فایل شامل تجربه آزمون GRE آقای ادیبی است که برامون ارسال کردن که ازشون خیلی ممنونیم.

 

Verbal 156 – Quantitative 168 – Writing 3.5 – Overall 324

بخشی از تجربه ایشون را در اینجا قرار می دهیم و برای مطالعه کامل تجربه ایشون می توانید فایل بالا را مطالعه نمایید.

بنده 10 آبان آزمون تافل داشتم و می خواستم به ددلاین های 2019 برسم. برای همین تصمیم گرفتم تافل و GRE را با هم پیش ببرم. همزمان کلاس تافل آقای اعلایی و GRE استاد برزآبادی (فقط وربال و رایتینگ) را در تیرماه 1389 شرکت کردم.

ادیبی
آزمون:جی آر ای
تاریخ آزمون:21 جولای 2020

ضروری

نام خود را وارد کنید.
آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
در کدام آزمون شرکت کرده اید؟
نام سنتری که آزمون داده اید.
تاریخ آزمون خود را وارد کنید.
تجربه خود از آزمون زبان را با ما به اشتراک بگذارید.